Момче и девојка тешко повредени пожарникари ги извлекувале од автомобилот

Во Скопје на семафорот кај Веро Тафталиџе се случи тешка сообраќајка во која момче и девојка се тешко повредени. Тие се судриле со џип кој завршил во семафорот и од силината на ударот го срушил на асфалтот. Сообраќајката се случила пред станицата на пожарната од каде истрчале пожарникари и им помогнале на повредените. Увидот е во тек полицијата го регулира сообраќајот

Total
0
Shares
Поврзани објави