Фото: Самохрана мајка напуштена, живее во лоши услови и е пред породување – потребна и е помош

Самохрана млада мајка, напуштена од сите ни се јави денес и искрено побара помош. Сама е, живее во влажна и трошна кираџиска просторија, а на свет треба за неполн месец да донесе момченце и затоа сите Ве повикуваме да ја поткрепиме со најнеопходните работи

🍀

Ве молиме, се што имате од Вашите дечиња а повеќе не го користите а се наоѓа на списоков, донесете го , во близина на полициска станица Карпош 1, а ние се ќе спакуваме и доставиме до прекраснава мама ту би, за да покажеме дека не е залудно постоење о и има луѓе сеуште

🙏

Витамини, пробиотици и супелементи за трудница и за доилка Облека Л големина и чевли 38/39 Влечки кои ќе може да се натопат. Две крпи. Влажни марамчиња. Тоалетна хартија. Прибор за лична хигиена: сапун, паста и четка за заби, чешел, лабело ит.н.Памучни влошки со мрежа (можеби ќе би бидат потребни и неколку пакувања). Градници за доење. Влошки за гради.Спаваќа дојачка и наметка. Долен веш, чорапи и облека за излегување од болница. Удобни влечки за по дома и пижами. Лимони, ладни чаеви за освежување. Бисквити, чоколади, сокови, суперхрана, семиња, јатки, конзервирана храна и се што мислите дека може да доставиме до друг град.

Список на работи потребни за бебето: Транспортер, креветче, количкаПостелина и кадичка со држач ќебенца летно и зимско, вреќа за спиење памперс од најмалите повеќе пакувања неколку тетра пелени

Комплет облеки: бенкици, шпихозни, бодиња, капчиња и ракавициВлажни марамчиња и дезинфициенси креми и средства за хигиена и нега на кожа за новороденчиња. Контактирајте не на: 071936497

За секоја една да може !

One can

@onecanednamozhe  · Non-governmental organisation (NGO)

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави