ФОТО: Седумчлено семејство остана без покрив над глава, потребна е помош

Куќа во која живее седум члено семејство од Катлановска Бања остана без куќа откако се им изгоре во пожар. Нема повредени , а според првичните информации куќата изгорела поради краток спој на струја. Во куќата живеат брачен пар , нивните деца , постар татко и неговите два сина. Во време на пожарот најстариот бил дома но не успал никој ништо да спаси од покуќнината. Куќата е целосно изгорена со се се што имало семејството. Се бара помош и апелира кој може да помогне.

Сите оние кои сакаат да му помогната на семејството може да се јават на телефонскиот број: 070 633 241 и да ја побараат Катерина!

Total
0
Shares
Поврзани објави