Мафиjaшка престрелка – еден тешко ранет во елитниот Александар Палас – решавани лихварски долгови

На 01.12.2019 г. околу 00:35 часот добиено е дојава за пукање од огнено оружје во хотел „Александар Палас“, лоциран на бул. 8-ми Септември бб.

-Додека во ресторанот седеле 5 машки лица, од страна на 5 други машки лица вооружени со огнено оружје, најверојатно автоматски пушки и пиштоли, со црни или црвени фантомки на главата, излегувајќи од возило отвориле оган према ресторанот, а тројца од сторителите влегле во хотелот извикувајќи „полиција, полиција“ и испукале рафали према ресторанот, по што го напуштиле местото. Во моментот кога пукале во ресторанот, едно лице (полицаец) го употребил својот службен пиштол и испукал околу 11 проектили во правец према сторителите извикувајќи дека тој е полиција, се првичните сознанија на полицијата.

Неофоцијално пукањето било поради лихварски долгови а напаѓачот побегнал со џип туарег.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Србија доби писмо од Интерпол со предупредување дека циркулираат информации за повик за групно самоубиство на млади луѓe

Министерството за внатрешни работи на Србија доби писмо од Интерпол со предупредување дека циркулираат информации за повик за…