На Јанкуловска ќе и се суди за Тенк по завршување на бременоста

Судот одлучи да го прифати барањето на СЈО на Гордана Јанкуловска да и се суди одвоено за случајот Тенк. По завршувањето на боледувањето поради ризична бременост за неа ке продолжи постапката. Дека таа е на боледување кажа нејзините адвокати кои не сакаа раздвојување на постапката туку одлагање, но по барање на СЈО судот одлучи да ја издвои од предметот.
Во судницата за случајот Тенк продолжува сослушување на сведоци меѓу кои и Васе Доневски, поранешниот директор на СОЗР кој е донесен од притвор.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Лиле Стефанова со активности за скрининг на правосудството – одложено судењето за изборни нерегуларности против Груевски, Димовски, Бришковска и други

Денешното рочиште за предметот Титаник се одложи поради отсуство на обвинителката Лиле Стефанова. Таа го известила Судот дека…
Повеќе

Ленче Ристоска: На претставници на државни органи да не им падне на памет да го користат СЈО како боксерска вреќа секогаш кога системот и општествените чинители ќе потфрлат во борбата за правда

Поранешната специјална обвинителка Ленче Ристоска ги поддржа колегите од поранешното обвинителство кои се навредени од Претседателот Стево Пендаровски…