Пливачите топ подготвени за специјалните олимписки игри

Нашите пливачи имаа успешен настап на натпреварите од Градска лига Скопје, организирана од Градскиот пливачки сојуз. Оваа трка претставуваше убав тест за подготвеноста на нашите атлети кои ќе ги бранат боите на Република Македонија на Светските специјални олимписки игри во Абу Даби, во март 2019 и тие се покажаа во најдобро светло.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Државниот санитарен инспекторат ги поништи решенијата за надзор и изолација на лицата кои влегле во земјата со негативен тест за ковид-19

Државниот санитарен и здравствен инспекторат го запре извршувањето на решенијата за ставање под здравствен надзор и изолација лица…