РУСКОВСКА: Интерпол не ска да ги објави потерниците за Груевски и Бошковски

Обвинителката и шефица за организиран криминал, Вилма Русковска на прашање на новинарите до каде е истрагата за Никола Груевски осомничен како нарачател на крвавиот четврток и процесот за екстрадиција изјави дека пристигнала документација од Албанија.

Меѓутоа се пожали дека Интерпол повеќе од 2 месеци не сака да ги објави меѓународните потерници за Никола Бошковски и Никола Груевски.

Таа потврди дека кон крајот на овој месец ќе поднесе обвинение и за организаторите на 27 април.

Total
0
Shares
Поврзани објави