Судење “Монструм”: Заштитениот сведок е лажен и наместен

Денеска пред судот повторно сведочеше заштитен сведок на СЈО кој кажа дека слушнал истрели па ги видел телата на убиените момчиња кај Смилковско езеро. Еве ја анализата на адвокатот Насер Рауфи по денешното рочиште.

извор: Makfaks

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

“ТНТ” пука во Кривичен

Конечно во Македонија завладеа правото! Проработи “Слободата на совеста која е признаена насекаде“, вели адвокатот Јовица Страшевски во…