Видео: Татко му на Боки 13: Немам појма за “Рекет”

Миле Јовановски таткото на Боки 13 денеска се појави во судница бидејќи е обвинет дека го претепал соседот. По процесот тој изјави дека не е Салоне да го претепа , но на прашањето дали има коментар за случајот Рекет одговори дека не знае ништо за тоа :

Не знам ништо таму немам појма , кажа Јовановски.

Медиумите ја открија сторијата која сега завршува на суд. Нападнатиот е Виктор Стојчев поп кој е сосед на Јовановски. Судењето се одложи , не се појави обвинител, ниту пак одбраната на Јовановски не го разгледала доволно предметот и доказите. На судењето ќе биде доведен и сун му кој е во притвор. се соседи. Јовановски е обвинет дека физички го нападнал Стојчев и тешко го повредил. Сведок на настанот бил и Боки 13, кој денес заради економичност на постапката не беше спроведен од затворот во Шутка каде што е во притвор како обвинет во „Рекет“. Но, тој ќе сведочи понатаму.

Видеото е сопственост на порталот a1on.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави