Тројца Бугари приведени на Зелено пазарче поради кражба

Поради сомнение за извршено кривично дело „кражба“, вчера претпладне биле приведени Н.З.(19), М.Д.(41) и А.Д.(27) од соседна Бугарија.
Според полицијата, тие биле приведени на влезот на Зелен Пазар во центарот на Скопје и однесeни во полициска станица за понатамошна постапка.
Полицијата не соопшто повеќе детали штп краделе и како ги извршувале кражбите.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Загинатиот со семејството во авионската несреќа, Георги Бошнаков, имал компанија за рециклирање на отпад, акцијата за подигање на остатоците продолжува денеска

Георги Бошнаков, кој со сопругата и двете ќерки загина вчера откако „цесната“ со која летале од Охрид за…