Уште една жртва во автомобилот во кој загина Шабан Шаулиќ

Српските медиуми вечерва пренесуваат дека во сообраќајката во која изутрината загина легендарниот пеач Шабан Шаулиќ починал и музичарот Мирсад Кериќ. Тој имал тешки повреди и покрај сите напори на лекарите им подлегнал на повредите.

Кериќ бил заедно со Шаулиќ на пат кон аеродром. Тој и го управивувал возилото а до него на совозачкото седиште бил Шаулиќ. Шаулиќ почина од тешките повреди и пукната аорта на срцето. болница.

Во болница по тешки повреди е и кумот на Шаулиќ Слободан Бобан Стојаниновиќ. Тој седел на задното седиште. Има пукнати ребра и искршени заби.

 

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Вечерта на ОСКАРИТЕ

Категорија за најдобар филм: „Белфаст“ (Belfast)„Кода“ (Coda) – победник„Не гледај нагоре“ (Don’t Look Up)„Вози го мојот автомобил“ (Drive My…