Македонското знаме исчезна од пред Конзулатот на Монголија

На 31.03.2019 во 13.00 часот во СВР Скопје, конзулот на Република Монголија во РС Македонија пријавил дека во периодот од 15.00 часот на 30.03 до 12.00 часот на 31.03.2019 година до 12,00 часот непознат сторител го одзел знамето на РС Македонија, кое било поставено пред Конзулатот на Република Монголија на булевар „Јане Сандански“ во Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на настанот.

извор: МВР билтен

Total
0
Shares
Поврзани објави