Нов масакр во САД, убиени 10 луѓе

Во еден часот по полноќ по локално време во американскиот град Дејтон се случи вооружен инцидент во кој загинаа најмалку 10 луѓе.

Според американските медиуми се уште не е познат бројот на повредените лица.

Инцидентот се случи само неколку часа откако во Ел Пасо 21-годишно момче уби 20 и повреди 26 луѓе откако отвори оган во продавница на „Волмарт“.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Гоблен до контејнер

Во Струга гоблен рачно изработен во оригинална рамка се најде покрај контејнер полн со ѓубре. Минувачи во виделе…