Обвинителката за 27април колабира, судењето прекинато

Обвинителката Вилма Русковска со полциска придрижба ја напушти судницата за случајот 27 април. Нејзе и се слоши и судијаката Добрила Кацарска го прекина судењето.
На судењето се гледаат видео докази на овинителството.

Total
0
Shares
Поврзани објави