Во РЕК Битола пронајдена граната од Прва светска војна

На 29.04.2018 година во 12,10 часот телефонски во Полициско одделение Новаци, Н.Р. (35), одговорен на обезбедувањето во РЕК-Битола, пријавил дека истиот ден околу 12,00 часот во РЕК-Битола-Термо, на кота 58 пронајдена била експлозивна направа-артилериска граната калибар 75мм од Првата светска војна. Од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување-Битола, пронајдената експлозивна направа била подигната за понатамошна постапка.
#билтен МВР

Total
0
Shares
Поврзани објави